TERLAN KAYA OYBİRLİĞİ İLE YENİDEN BAŞKAN

Kooperatifimiz olağan Genel Kurulu Yapıldı. Başkanımız Terlan Kaya oybirliği ile yeniden seçildi.

TERLAN KAYA OYBİRLİĞİ İLE YENİDEN BAŞKAN
21 Ocak 2023 - 07:10 - Güncelleme: 21 Ocak 2023 - 07:29
S.S Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifimiz olağan genel kurulunu yaptı.  Genel kurul üyeleri Başkanımız Terlan Kaya ve yönetimime 4 daha yetki vererek güven tazeledi. Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Esat Kalay, Dudullu Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Nilgün Kaplan, Şile Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Ceyhun, Kartal Esnaf Kooperatifi Başkanı Hamit Çiftçi, bir çok STK temsilcisi ve kooperatif üyesi esnafların katıldı.

 Kongrede konuşan Başkan Terlan Kaya, “Bana ve yönetimime göstermiş olduğunuz güven ve layık olmak için yeni dönemde daha çok çalışacağız” dedi.

Göreve geldikleri günden bugüne devletin ilgili kurumları ile uyum içinde çalışarak esnafın lehine hizmetler ürettiklerini kaydeden Terlan Kaya, “Halkbank desteği ile sizlerin finans ihtiyaçlarının daha etkin karşılanması için elimizden gelenin azamisini yapmaya gayret ettik. 1.265 yeni ortak kaydı yaptık ve bugüne kadar kefaletimiz altında toplamda 135 milyon lira kredi kullandırdık. Bu sebeple TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’e, 15. Bölge Birlik Başkanımız Sayın Mustafa Silahyürekli’ye, Halkbank Şube Müdürü’müz Sayın Ahmet Boyacıoğlu ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Terlan Kaya şunları kaydetti: Çok değil bundan sadece 4-5 yıl önce yönetimi devir aldığımızda çok zayıf pozisyonda iken bugün İstanbul’un ilçeleri arasında örnek gösterilen ve yükselen bir kooperatif haline geldik. Bu başarıda en büyük pay hiç tartışmasız siz ortaklarımıza aittir. Geçen süreçte üstün bir anlayış içerisinde ahilik ve esnaf geleneğine yaraşır şekilde düzenli ödemelerinizle kooperatifimize sahip çıkmanız bizim en büyük gücümüz olmuştur. Bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder bundan sonra da karşılıklı anlayış ve işbirliği çerçevesinde devletimizin sizler için ayırmış olduğu imkanlar doğrultusunda finans çözümleri sunmaya devam edeceğiz. Kongremizin ülkemiz, milletimiz ve siz değerli ortaklarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Kongrede daha sonra geçmiş dönem yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile gelir ve gider bilançoları oy birliği ile onandı ve yeni dönem yönetim listesi yine oybirliği ile seçildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum