TÜRKMEN ESNAF BULUŞMASINDA BAŞKANIMIZ KONUŞTU

TÜRKMEN ESNAF BULUŞMASINDA BAŞKANIMIZ KONUŞTU
29 Şubat 2024 - 16:07 - Güncelleme: 29 Şubat 2024 - 21:49
Programa; Hilmi Türkmen, Davut Gül, Ali Yerlikaya katıldı , ilk konuşma başkanımız Terlan Kaya tarafından yapıldı. Ardından Antikacılar derneği başkanı, Hilmi Türkmen ve Ali Yerlikaya konuştu.

Başkanımız Terlan Kaya; Sayın Bakanım, Sayın Valim, Sayın Başkanım, Kaymakamım, Değerli Esnaf Kardeşlerim,

Hepinizi Üsküdar Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi yönetimi adına saygıyla selamlıyorum. Bizler buraya siyasi tercihlerimiz saklı kalmak kaydıyla Üsküdar esnafımızı temsilen katılıyoruz. Belediye başkanı ve yeni dönem için yeniden aday olan Sayın Hilmi Türkmen’i dinlemeye, kendisine sorunlarımızı ve önerilerimizi iletmek için buraya gelmiş bulunuyoruz.

Sayın Başkanım;  Sizi burada bulmuş iken izninizle ve öncelikle Üsküdar esnafı adına bazı sitemlerimizi dile getirmek istiyorum. İki dönem süren başkanlığınız döneminde Üsküdar için şüphesiz hayırlı işler yaptınız. 

Kim olursa olsun Üsküdar’ımız için bir çivi çakan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ancak çok uzun zamandan beri gerek Pandemi döneminde gerekse şu anda yaşadığımız ekonomik sıkıntıların olduğu bu dönemde Üsküdar’da ihmal edilen unutulan kesim ne yazık ki esnafımız olmuştur. 

Yıllarca Üsküdar’da faaliyet gösteren katma değer yaratan istihdam yaratan esnafımız kendi belediyemiz tarafından maalesef beklediği ilgi ve alakayı tam olarak görmemiştir. 

Belediyemizin büyük bütçelere varan mal ve hizmet alımlarında Üsküdar esnafına öncelik verilmesi gerektiğine inanıyoruz. 

Örneğin, Üsküdar’a komşu olan Kadıköy Ümraniye Beşiktaş gibi ilçelerde faaliyet gösteren esnaflarımız gibi Üsküdar esnafımızda gereken desteği görmek istemektedir. 

Üsküdar esnafı olarak sizden talebimiz; Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde esnafın sorunlarını dinleyecek, çözüm üretecek, yanında olacak, yakından ilgilenecek Esnaf Sorunları Birimi oluşturulmasıdır. Bu birim kanalı ile Üsküdar’da beş yılın üzerinde faaliyet göstermiş bulunan esnaflarımıza belediye kaynaklarından uzun vadeli, faizsiz kredi mal ve hizmet alımı konusunda öncelik tanınması gibi somut adımlar atılmasını talep ediyoruz.

Buradan sizin aracılığınızla esnaf ve sanatkârlarımıza müjde vermek istiyorum. Esnaf ve sanatkârlar kooperatifimiz kefaleti ile kullandırılmakta olan T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin üst limitleri 28.02.2024 tarihi itibariyle 750 bin TL olarak düzenlenmiştir.

Yine 28.02.2024 Tarihli genelge ile yatırım kredilerimiz tüm kooperatif Ortaklar için kullandırılacak iş yeri edinme ve taşıt edinme kredilerinde uygulanacak üst limit 1,5 Milyon TL olmuştur. Tüm esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim…

31 Mart seçiminin Üsküdar’ımıza hayırlı olmasını diliyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.
YORUMLAR

  • 0 Yorum